Loading

لطفا کمی صبر کنید...

تاریخ:۱۳۹۶/۰۵/۱۴

خبر بد برای بازار جهانی طلا

خبر بد برای بازار جهانی طلا

موسسه ی سرمایه گذاری آی اچ اس معتقد است که فدرال رزرو آمریکا هنوز در مسیر افزایش میزان نرخ بهره قرار دارد و این موضوع به زیان قیمت طلا خواهد بود.
این موسسه در جدید ترین تحلیل های خود عنوان کرد با اینکه قیمت طلا در طول هفته های گذشته روبه افزایش بوده و تقریبا نزدیک به بالاترین میزان خود در 2 ماه اخیر رسیده است اما سیاست های مالی بانک های مرکزی در جهان مخصوصا فدرال رزرو آمریکا تا پایان سال جاری بطور سختگیرانه ادامه خواهد داشت و فدرال رزرو نیز قصد دارد که نرخ بهره ها را افزایش دهد و این خود در نهایت خبری بد برای بازار پرتلاتم طلا به شمار می رود.
بر این اساس احتمالی بوجود می آید که قیمت جهانی طلا تا آخر سال 2017 تحت تاثیر سیاست های پولی فدرال رزروآمریکا و دیگر بانک های مرکزی جهان به رقم 1200 دلار در اونس برسد و این میزان نزولی در سال 2018 نیز ادامه پیدا خواهد کرد.
تحلیلگران ارشد اقتصادی افزودند آی اچ اس معتقد است زیر ساختهای اقتصاد آمریکا هنوز هم  قدرتمند و مستحکم است و روند رشد زیر ساختها در سال 2018 نیز ادامه می یابد و به این دلیل شرایط مناسب برای صعود نرخ بهره ی فدرال رزرو تا آخر امسال و سال 2018 وجود خواهد داشت. این در حالتی است که افزایش میزان نرخ بهره بانکی آمریکا قیمت های طلا و نقره را به شدت تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و به طور تنها سیاست  مالی و پولی فدرال رزرو نیست که بر میزان قیمت طلا موثر است بلکه انتظاری وجود دارد که بانک های  مرکزی اروپایی و نیز سیاست  مالی و پولی آنها انبساط این روشهای مالی را تا پایان امسال متوقف کنند. بهتر شدن وضعیت اقتصاد کشورهایی درحال توسعه و صنعتی تا آخر سال جاری  می تواند باعث کم شدن مقدار درخواست فیزیکی طلا و مابقی فلزهای گرانبها باشد و نه فقط  تقاضا برای سرمایه گذاری ها روی طلا کاهش یابد بلکه تقاضا برای طلا در بازارهای جدید جهان مخصوصا هند با کاهش روبه رو شود. درضمن اعلام خبر اخذ مالیات 3 درصدی برای  خرید و فروش طلا در بازار هند بسیار زیاد موثر خواهد بود.

(تعداد بازدید : 586)
نویسنده: واحد تامین اخبار ویکی طلا
برچسب ها اخبار طلا اخبار
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.