Loading

لطفا کمی صبر کنید...

تاریخ:۱۳۹۶/۰۵/۱۴

شاخص سهام آمریکا و فشار بر قیمت جهانی طلا

شاخص سهام آمریکا و فشار بر قیمت جهانی طلا

به گفته تحلیلگران اف ایکس امپایر، بالا رفتن میزان سهام داو جونز در آمریکا باعث افزایش فشار بر قیمت جهانی طلا شده است. اگرچه نرخ طلا در جولای با میزان رشد 2.2 درصد روبرو بود که این افزایش از فوریه بی سابقه بود اما با افزایش شاخص سهام آمریکا موانع زیادی برای ادامه صعود قیمت طلا بوجود آمد.
بر این اساس هایرسیزیک از تحلیلگران اف ایکس امپایر تاکید کرد که ادامه روند شرایط حال حاضر قیمت طلا نشان دهنده آن است که میزان ورود نقدینگی به بازار طلا کند و آهسته است و از دلایل اصلی آن نیز بالا رفتن شاخص سهام در وال استریت آمریکا است.
شاخص داو جونز آمریکا به بیشتر از واحد 22 هزار رسیده و موجب شده است تا سرمایه گذاران بسیاری در این شرایط در بازارهای سهامی سرمایه گذاری کنند.
تحلیل های تکنیکی حاکی از آن است که اگر طلا بتواند یک بار دیگر به سطح 1269 دلاری برسد این امکان وجود دارد که روند افزایشی تا رسیدن به سطح حساس 1280 دلاری نیز ادامه پیدا کند.
این تحلیلگر گفت هم اکنون امیدوار بودن نسبت به شرایط صعودی قیمت طلا در بازار کنونی زود است و نشر آمارهای مهم اقتصاد آمریکا در آینده مخصوصا آمارهای مرتبط با اشتغال و بیکاری در جولای تا حد زیادی می تواند روند قیمت طلا را مشخص کند و اگر رقم 1260 دلار شکسته شود این احتمال نیز وجود دارد که نرخ  طلا تا قیمت 1249 دلار در هر اونس کاهش پیدا کند.
نظرسنجی ها گویای آن است که اقتصاد آمریکا در طول ماه جولای 180 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده و اگر این دستاورد صحیح باشد، احتمال اینکه فدرال رزرو با اطمینان خاطر بیشتری درباره افزایش نرخ و میزان بهره در دسامبر آماده برگزاری نشست باشد، بیشتر است.
اگر فدرال رزرو آمریکا تا پایان سال جاری میزان نرخ بهره را افزایش داد این احتمال نیز هست که قیمت طلا با تنش های بیشتری مواجه شود.

(تعداد بازدید : 568)
نویسنده: واحد تامین اخبار ویکی طلا
برچسب ها اخبار طلا اخبار
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.