Loading

لطفا کمی صبر کنید...

تاریخ:۱۳۹۷/۰۶/۰۵

چگونه از طلا و جواهر خود مراقبت کنیم؟

چگونه از طلا و جواهر خود مراقبت کنیم؟

مراقبت از جواهرات

لوسیون،کرم مرطوب کننده، لوازم آرایشی، اسپری مو و عطر را قبل از پوشیدن جواهرات استفاده کنید.

بعد از استفاده از جواهرات هرقطعه جواهر را با پارچه نرم به آرامی تمیز کنید تا چربی ها و آلودگی های سطح جواهر پاک شوند.

برای جلوگیری از آسیب دیدن جواهر، آن در جعبه پارچه ای قرار دهید، هر قطعه جواهر را در قسمتی جدا نگهداری کنید تا برخورد قطعات با هم باعث ایجاد خط و خش و آسیب نشود.

هنگام انجام کار فیزیکی مانند خانه سازی، باغبانی یا ورزش، هرگز از جواهرات استفاده نکنید.طلا و جواهر را به همراه خود داخل استخرهای حاوی کلر و یا حوضچه های آب داغ نبرید.

تمیز کردن جواهرات

هشدارها هنگام تمیز کردن جواهرات و سنگهای قیمتی

این فهرست همه موارد را شامل نمی شود و تنها هشدارهایی را برای برخی از رایج ترین شیوه های نادرست مورد استفاده برای تمیز کردن جواهرات ارائه می دهد.

  • برای حفظ جواهرات، قطعات خود را به طور منظم با استفاده از یک پارچه نرم غیر ساینده (از جنس جیر) تمیز کنید.
  • به یاد داشته باشید اگر جواهر شما خیس شد هرگز آن را با حوله یا کاغذ خشک نکنید، همیشه از یک پارچه نرم استفاده کنید.
  • هنگامی که از جواهرات خود استفاده نمی کنید، آنها را در جای خنک و خشک نگه دارید. کیسه زیپ دار و کیسه های پارچه ای برای این امر ایده آل است و مانع از خراش افتادن قطعات در کنار دیگر خواهد شد.
  • هرگز طلا و جواهر خود را در کلر، آب نمک، چشمه های معدنی و لوسیون غوطه ور نکنید. به یاد داشته باشید، برخی از پاک کننده های خانگی شامل سفید کننده کلر هستند؛ این باعث تغییر رنگ می شود و همچنین سنگ های قیمتی را از بین می برد.
  • هرگز از یک پاک کننده اولتراسونیک، آمونیاک یا هر محلول شیمیایی برای تمیز کردن سنگهای قیمتی مانند فیروزه، مالاکیت، انیکس، و اپال استفاده نکنید. این سنگ ها متخلخل هستند و ممکن است مواد شیمیایی را جذب کنند که باعث تغییر رنگ می شوند. نگران نباشید، آنها را به آرامی با یک پارچه مرطوب پاک کنید.
  • جواهرات را با استفاده محصولات پاک کننده (شیشه شور، مایع ظرفشویی و ...) خانگی تمیز نکنید. علاوه بر سفید کننده کلر، الکل، استون و آمونیاک نیز می توانند باعث آسیب شوند.
(تعداد بازدید : 518)
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.