Loading

لطفا کمی صبر کنید...

تاریخ:۱۳۹۶/۰۵/۱۹

استفاده ی سرمایه گذاران از شرایط سر در گم بازار طلای کشور

استفاده ی سرمایه گذاران از شرایط سر در گم بازار طلای کشور

یکی از استراتژیست های اقتصاد توصیه کرد که سرمایه گذاران از این سردرگمی در بازار طلا مخصوصا در فصل تابستان استفاده کنند. با وجود اینکه مقاومت قیمت فلزات طلا و نقره در چند هفته ی اخیر در مواجهه با عوامل موثری که می توانند قیمت های طلا و نقره را کاهش دهند، یک تحلیلگر اقتصاد به سرمایه گذاران پیشنهاد کرد تا از این اوضاع نامعلوم بازار طلا  در تابستان بهره ببرند. بر این اساس قیمت جهانی طلا از اوایل سال 2017 میلادی تا به امروز  حدود ده درصد رشد داشته اما ارزش سهام شرکت های معدنی استخراج طلا در طول این مدت با رشد بسیار کمی روبرو بوده است و نه تنها شاخص های سهام در بخش شرکت های اکتشاف و استخراج معدنی طلا با رشد کمی روبرو شده بلکه میزان حجم معاملات بازار سهام شرکت های معدنی نیز کاهش بسیار یافته و این بدین معناست که عدم اطمینانی برای سرمایه گذاران بین المللی نسبت به بخش طلا و نقره وجود دارد.
مقدار معاملات سهام در بخش طلا و نقره با کاستی حدود پنجاه درصد به نسبت شرایط معمولی خود روبرو است و احتمال می رود که این روند در طی فصل تابستان جاری ادامه یابد.
به نظر می رسد که اوضاع حال حاضر بازار نقل و انتقال سهام طلا تا بعد از روز جهانی کارگر ادامه یابد و تا وقتی که طلا نمی تواند میزان نرخ 1300 دلار را رد کند، شرکت های معدنی طلا با روند کاهش نقل و انتقال سهام های خود در بازارهای دنیا روبرو خواهند بود.
ادامه روند رشدی ارزش طلا در بازارهای جهان امیدوار کننده است و به نظر می رسد که سرمایه گذاران به بازار طلا یکبار دیگر اعتماد خواهند کرد و این فصل بهترین زمان سرمایه گذاری برای خرید و فروش سهام شرکت های معدنی فعال در حوزه ی طلا است. همچنین تابستان یکی از بهترین فرصت ها برای خرید طلا هست و سرمایه گذاران باید از این فرصت و شرایط کاهش قیمت طلا بهترین استفاده را بکنند.
تحلیلگران اقتصاد معتقدند اختلافات در بین سیاست های مالی بانک های مرکزی دنیا می تواند از عوامل بسیار مهم در معین کردن مقدار نوسان قیمت بعضی کالاها مخصوصا طلا در طول ماه های آتی باشد.
اوضاع درخواست طلا در بازارهای جدید و نیز در حال توسعه از عوامل مهم برای معین کردن قیمت طلا خواهد بود.

(تعداد بازدید : 655)
نویسنده: واحد تامین اخبار ویکی طلا
برچسب ها اخبار طلا اخبار
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.