Loading

لطفا کمی صبر کنید...

تاریخ:۱۳۹۷/۰۶/۲۱

با Harry Winston آشنا شوید

با Harry Winston آشنا شوید

هری وینستون متولد سال 1896 بود . او بعنوان مؤسس یکی از مشهورترین برند جواهرات آمریکایی شناخته شده است و همچنین یک جواهرساز و نیکوکار معروف بود که اهدا کننده اصلی سنگ های قیمتی به موزه ها می باشد. شرکتی که او تأسیس کرد تا به الان به دنبال تولید جواهرات خاص و زیبا می باشد. کار هنری وینستون در سن دوازده سالگی به عنوان یک دلال جواهرفروشی در سال 1908 آغاز شد . اولین بار هری در ویترین یک لباس فروشی متوجه یک حلقه ساده با یک سنگ سبز شد. فروشنده مغازه معتقد بود که قیمت سنگ این جواهر 25 سنت است. هری به نزد پدرش یعقوب که یک جواهر فروشی محلی کوچک داشت رفت و از او خواست که زمرد را وزن کند که پدرش به او گفت وزن زمرد دو قیراط است بنابراین دو روز بعد هری سنگ را به قیمت 800 دلار فروخت و از همان جا بود که کار او در زمینه جواهر آغاز شد.
هری کار کمپانی خود را با طراحی جواهرات آرابلا هانتینگتون که همسر یکی از افراد با نفوذ در راه آهن بنام هنری هانتینگون بود آغاز کرد . آرابلا علاقه زیادی به جواهرات داشت و منحصر به فردترین جواهرات از جمله کارتیه را جمع آوری کرده بود. 
همچنین وینستون مهارتهای خودش را در تبدیل جواهرات قدیمی به سبک مدرن نشان داد و این باعث شد که خانم های بسیاری به طور مرتب از او خرید کنند. 
وی در سال ۱۹۵۸ میلادی، الماس امید را که زینت‌بخش تاج سلطنتی لوئی چهاردهم فرانسه بود و همچنین الماس پرتغالی را به موسسه اسمیتسونین که بزرگ‌ترین موزه علمی-فرهنگی-تحقیقاتی جهان است، اهدا کرد.
هری وینستون در سال 1932 شرکت الماس خود را احداث کرد و این اقدام سبب ایجاد تحولی بزرگ در صنعت الماس و سنگ‌های قیمتی شد. 
شرکت او بعد مرگش توسط طراحان و صنعتگران ماهر به کار خود ادامه داد و توانست در 6 دهه اخیر به عنوان یکی از تامین کنندگان جواهرات سلطنتی و بازیگران‌هالیوود، همیشه در صنعت جواهر پرچم دار باشد.

(تعداد بازدید : 495)
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.