Loading

لطفا کمی صبر کنید...

مقالات و آموزش های ویکی طلا

موسسه گوهر شناسی آمریکا GIA خالق و بنیانگذار معیار ارزش گذاری معروف 4Cs می باشد. که در واقع شامل فاکتور های مهم ارزیابی الماس و استانداردهای بین المللی درجه بندی الماس هستند. در اصل این 4Cs هست که با توجه به استانداردهای درجه بندی الماس ارزش نهایی الماس را تعیین می کند.
حلقه های نامزدی و ازدواج همیشه جزو محبوب ترین محصولات طلا و جواهر بوده اند. در ویدئویی کوتاه نگاهی می اندازیم به سبک و استایل حلقه های نامزدی سولیتر در دهه های گذشته.
یکی از مهمترین مشخصه ها و فاکتورهای ارزیابی الماس، تراش الماس است. که در اکثر مواقع با شکل الماس اشتباه گرفته می شود. اما با این حال در نظر بسیاری از کارشناسان ارزیابی الماس، تراش الماس اولین فاکتور مهم برای ارزیابی درخشش و زیبایی الماس است.
لیست قیمت الماس راپاپورت به عنوان یک منبع اولیه برای تعیین حدودی و گاهی دقیق قیمت الماس، در بازار های جهانی تجارت الماس استفاده می شود. در واقع موسسه راپاپورت یک سازمان جهانی است که به طور دائم و پیوسته در حال بررسی و ارائه قیمت جهانی الماس می باشد که در واقع با رصد کردن بازار جهانی الماس و میزان معاملات الماس و مقدار موجودی الماس در جهان از انواع مختلف، خدمات علمی و اطلاعات قیمت الماس را به بازار بین المللی خرید و فروش الماس ارائه می دهد.
تورمالین صورتی در صنعت ساخت طلا و جواهرات یکی از محبوب ترین گوهرهایی است که امروزه در طلا و جواهر قیمتی به کار می رود.